Umění nekonečna Autor:     Kaplan Robert , Kaplan Ellen

kniha je rozebrana,mam posledni vytisky, kniha ma trochu odrenou obalku a rohy

 


       Matematikou se lidé zabývali odpradávna. Od starověkého Řecka až po dnešek po sobě každý z velkých matematiků zanechal svůj kámen v té velké věži čísel, rovnic a geometrických obrazců.

Abychom pochopili matematiku, musíme pochopit její základy. To, CO matematikové dělají, nelze pořádně pochopit, dokud nevíme, JAK to dělají a PROČ. V této knize nám Robert a Ellen Kaplanovi představí základy matematiky - a také matematiků - které potřebujeme k tomu, abychom se mohli vydat na jedno z největších matematických dobrodružství - cestu za odhalením tajemství nekonečna.

MICHAEL KAPLAN studoval evropskou historii na Harvardu a Oxfordu. Po stáži jako producent a režisér u WGBM se stal ceněným spisovatelem a výrobcem filmů pro korporace, vlády, muzea a charitativní organizace. Bydlí poblíž Edinburghu ve Skotsku se svou ženou a synem.

ELLEN KAPLANOVÁ je klasická archeoložka, vyučovala matematiku, biologii, řečtinu, latinu a dějepis. Spolu se svým manželem Robertem provozuje Math Circle, neziskovou nadaci věnovanou radostnému učení se zapojením žáků. Jsou autory knihy Šance je, že… dobrodružství v pravděpodobnosti

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Umění nekonečna Autor: Kaplan Robert , Kaplan Ellen

  • Kód výrobku: Umění nekonečna Autor: Kaplan Robert , Kaplan Ellen
  • Dostupnost: 1
  • 420CZK

  • Cena bez DPH: 420CZK