Encyklopedie Britannica

Islám

Formát: 145 × 210 mm,                   Vazba: pevná vazba s přebalem

Počet stran: 380,                              Vydáno: 27. 1. 2010

Překladatel: Richard Janda              Původní název: The Islamic World

                        Náboženství, historie a budoucnost

                        Ústřední myšlenky, lidé a místa jednoho z nejvýznamnějších náboženství současnosti.

V současné době žije na zemi téměř 1,4 miliardy praktikujících muslimů. Islám, založený v 7. století n. l. prorokem Mohamedem, se rozšířil po celém světě a muslimské komunity dnes existují ve více než 200 zemích. Tento průvodce zkoumá roli islámu, minulou i současnou, při formování soudobého světa literatury, vědy, umění, architektury a vzdělání. Přináší cenný přehled stavu dnešního islámu a vrhá světlo na současný konflikt na Blízkém východě a na rozdělení na sunnity a šíity.

S předmluvou od předního komentátora a spisovatele Ziauddina Sardara je tento průvodce základním úvodem do jedné z klíčových sil moderního světa.

                           Knižní řada průvodců Britannica nabízí základní úvod do mnoha klíčových problematik naší doby. Jasné, přesné a pečlivě sestavené knihy této řady poskytují veškeré informace i analýzu pro situace, kdy potřebujete s jistotou vědět, co se skutečně děje ve světě, bez ohledu na to, jste-li odborník, student nebo běžný čtenář.

                              Ziauddin Sardar je spisovatel, rozhlasový hlasatel a akademik. Narodil se v severním Pákistánu a vyrůstal v Londýně ve čtvrti Hackney. Je hostujícím profesorem na londýnské City University, sloupkařem časopisu New Statesman a pravidelně přispívá do listu Observer. Působí jako člen britské Komise pro rovnost a lidská práva. Je autorem více než 40 knih, mezi nimi Balti Britain (2008), What do Muslims Believe? (2006) a Desperately Seeking Paradise: Journeys of a Sceptical Muslim (2004).

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Encyklopedie Britannica Islám

  • Product Code: Encyklopedie Britannica Islám
  • Availability: 1
  • 300CZK
  • 220CZK

  • Ex Tax: 220CZK