Stavba a vývoj hvězd  Petr Harmanec, Miroslav Brož
  
                      Vysokoškolská učebnice obsahuje 17 základních kapitol, které jsou věnovány základním problémům stavby a vývoje hvězd od procesů záření, stavových rovnic, rovnic nitra hvězd, přes modely vývoje hvězd až po typy pozorovaných hvězd a jejich vývojová stádia.

                 Publikace je určena vážnějším zájemcům o problematiku a je vybavena rozsáhlým matematickým aparátem, který umožňuje hlubší studium problematiky. Kromě soustavy matematického aparátu jsou však v knize i textové pasáže pojednávající o vybraných kapitolách z problematiky a jednotlivých pozorovaných typech hvězd a jejich vývojových stádií.

             Publikace je určena zejména vysokoškolským studentům oboru astrofyziky, zájemcům o tuto oblast včetně zájemce zaměřených na matematické modelování vybraných problémů oboru.

                       V úvodní kapitole jsou stručně diskutovány zdroje energie hvězd, zjednodušení sférických modelů a standardní model Slunce. Těžištěm této učebnice je výklad rovnic hvězdné stavby a numerických metod jejich řešení. Dále jsou prezentovány příklady vývoje hvězd a porovnání s pozorováním a vybrané analytické metody.

Učebnice představuje také pokročilejší partie astrofyziky, jako je například vliv hvězdného větru, rotace, dvojhvězd či pulsací. Závěr knihy je věnován ranním a pozdním stádiím vývoje hvězd a obsáhlé pojednání o různých typech hvězd a jejich proměnnosti.

2011, 1. vydání, formát 235 x 160 mm, 312 stran, barevné grafy v textu, brožovaná

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Stavba a vývoj hvězd Petr Harmanec, Miroslav Brož

  • Product Code: Stavba a vývoj hvězd Petr Harmanec, Miroslav Brož
  • Availability: 1
  • 620CZK
  • 605CZK

  • Ex Tax: 605CZK