Galileo Galilei: Hvězdný posel

Johannes Kepler: Rozprava s Hvězdným poslem

vyjde v březnu 2016

Z latinských originálů Siderus nuncius a Dissertatio cum Nuncio sidereo přeložila Alena Hadravová za odborné spolupráce Petra Hadravy

170×240 mm, asi 172 str., vázané,

cena asi 289 Kč

 

Na jaře roku 1610 vydal Galileo Galilei nevelký spisek Hvězdný posel, věnovaný florentskému vévodovi Cosimovi II. Medicejskému, v němž jako první popsal pozorování oblohy pomocí dalekohledu a oznámil objev Jupiterových měsíců. Jeden výtisk poslal rovněž Johannesu Keplerovi, který záhy Galileovi zaslal obsáhlý dopis, v němž jeho objevy ocenil, a tuto svoji recenzi také pod názvem Rozprava s Hvězdným poslem zveřejnil tiskem. Oba tyto útlé svazky, které výrazně vstoupily do dobové diskuse o kosmologickém uspořádání světa a které jsou i skvělou ukázkou renesanční stylistiky, patří mezi nejdůležitější astronomické práce všech dob. Kniha přináší jejich překlad spolu se zasvěceným komentářem, který osvětluje podstatu Galileových objevů, stejně jako jejich dobové souvislosti.

Alena Hadravová, klasická filoložka, se spolu se svým manželem astrofyzikem Petrem Hadravou dlouhodobě zabývá překladem a edicí významných děl astronomické historie.

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Galileo Galilei: Hvězdný posel Johannes Kepler: Rozprava s Hvězdným poslem

  • Kód výrobku: G. Galilei: Hvězdný posel J. Kepler: Rozprava s Hvězdným poslem
  • Dostupnost: 1
  • 319CZK

  • Cena bez DPH: 319CZK