• SPIRITUÁLNÍ PÉČE O NEMOCNÉ A UMÍRAJÍCí Aleš Opatrný

SPIRITUÁLNÍ PÉČE O NEMOCNÉ A UMÍRAJÍCÍ

Aleš Opatrný

      

                               
Spirituální péče o nemocné a umírající

V zásadě všichni vážně nemocní potřebují chápající lidskou blízkost, rozhovory a posílení toho, co je v jejich životě hluboké, nosné a cenné. Tedy péči o to, co dnes zpravidla nazýváme spirituálními potřebami a spirituální oblastí. 
Poskytovatelé spirituální péče jsou lidé s různou náboženskou zkušeností a s různou církevní praxí. Přesto jsou v mnohém ve velmi podobné situaci. Proto se autor v této knize snaží postupovat od obecného ke specifickému; nejprve se zaměřuje na to, co je ve spirituální péči obecně platné prakticky u všech, a teprve v druhé části přibližuje specifičtější témata z křesťanské a také výslovně katolické teologie i pastorační praxe. 
Autor je přesvědčen, že duchovní péče o nemocné má především brát zřetel na konkrétního člověka v jeho jedinečném životním příběhu a v jeho specifických potřebách. Pomoci se má dostat každému vážně nemocnému, a to na úrovni a ve formě, která odpovídá jeho životním postojům a okamžitému stavu. Proto se má pomáhající snažit nemocnému porozumět a nevnucovat mu svou vlastní cestu. Aby toho byl schopen, potřebuje dostatečně hluboký a široký pohled na spirituální stránku života, ne jen pohled omezený na oblast vlastních zkušeností a preferencí. Zkušenost zde není podceňována, ani absolutizována i korigována teologickou prací


    Počet stran180
    TypBrožovaná
    Rok vydání2017
    ISBN978-80-7465-269-1
    Rozměry120 x 190 mm


    Napsat recenzi

    Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
        Špatný           Dobrý

    SPIRITUÁLNÍ PÉČE O NEMOCNÉ A UMÍRAJÍCí Aleš Opatrný

    • Kód výrobku: SPIRITUÁLNÍ PÉČE O NEMOCNÉ A UMÍRAJÍCí Aleš Opatrný
    • Dostupnost: 1
    • 190CZK

    • Cena bez DPH: 190CZK