Čaroděj půlnociFantasy pro mládež, ve kterém lze najít podobnost s populárními „Hlídkami“ Sergeje Lukjaněnka. I tady se jedná o dlouholetý boj mezi Světlem a Tmou, který je pozadím pro tento příběh.
Mefodij Buslaev nemá žádné zvláštní nadání, neučí se dobře a přesto má schopnosti, které jej předurčují, aby se stal mocným mágem tmy. Neví, že už tisíc let právě na jeho narození čekali strážci tmy.
Dafna je jen obyčejnou strážkyní světla – a kromě toho nijak zvlášť nadanou a odvážnou. Až na to, že jí působí potěšení vyvádět v Edenské zahradě všemožné zlomyslnosti a hlouposti.
A tihle dva naprosto odlišní hrdinové netuší, jak nelehký úkol je čeká v Chrámu Věčných dostihů, kam nedokáže proniknout Světlo ani Tma.
Autor Dmitrij Jemec proslul drzou, avšak vydařenou a posléze i svébytnou nápodobou Harryho Pottera ve své vlastní sérii Tanja Grotter.
Touto první knihou trilogie o Mefodiji Buslajevovi potvrdil své výlučné místo v rámci současné ruské i světové fantasy, a to nejen svým nápaditým jazykem, ale i vtipností a gejzírem originálních nápadů.
Z ruského originálu přeložila Alena Larionavá.
1. vyd., váz., formát 160x230, 288 stran


Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Čaroděj půlnoci

  • Kód výrobku: Čaroděj půlnoci
  • Dostupnost: 2
  • 200CZK

  • Cena bez DPH: 200CZK

Podobné výrobky

Gaius je osel

Gaius je osel

Gaius je osel Ve své detektivce pro děti nás Henry Winterfeld zavádí do starého Říma. Na ch..

200CZK Cena bez DPH: 200CZK