Co je nového v umělé inteligenci. Roman Barták


Ze života chytré techniky.

Roboti, drony a různý software se z laboratoří přesouvají do běžného života. Již dnes řeší automatizované systémy řadu úkolů lépe než lidé, ale také dělají z lidského hlediska nepředstavitelné chyby. Sebere nám umělá inteligence práci? Nebo se naopak máme těšit, že budeme mít více času na jiné aktivity? Máme se obávat vzniku super-inteligence, která bude znamenat konec lidstva?

Kniha přináší přehled aktuálních celosvětových trendů ve výzkumu umělé inteligence, vysvětluje její podstatu a používané techniky. Nahlíží tak pod pokličku více i méně medializovaných výstupů umělé inteligence. Čtenář se dozví, jakou škálu problémů se pokoušejí systémy založené na umělé inteligenci řešit, jak vlastně tyto systémy fungují a jaké nové otázky s sebou pokrok na poli umělé inteligence přináší.

ISBN 978-80-906751-2-4

2017,  100 stran, flexovazba, 127 x 197 mmRoman Barták

Roman Barták je počítačový vědec a profesor Univerzity Karlovy v Praze. V současnosti je zástupcem vedoucí katedry teoretické informatiky a matematické logiky (v letech 2006-2014 ji vedl). Je šéfem výzkumné skupiny Constraint & Logic Programming. Mezi jeho výzkumné zájmy patří kromě umělé inteligence oblast automatického plánování či optimalizace průmyslových procesů. Pro firmy Visopt (Izrael) a Entellexi (Irsko) navrhl software pro optimalizaci výrobních procesů.

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Co je nového v umělé inteligenci. Roman Barták

  • Kód výrobku: Co je nového v umělé inteligenci. Roman Barták
  • Dostupnost: 1
  • 243CZK

  • Cena bez DPH: 243CZK