Filmové právo: Autorskoprávní perspektiva. Ivan DavidAutorské právo a jeho rozmanité aplikace ve filmovém průmyslu.

Publikace poutavým jazykem a s historickými a filozofickými přesahy představuje filmové právo chápané jako soubor právních norem, s důrazem na autorskoprávní problematiku. V centru zájmu je přímá či nepřímá regulace výroby a distribuce filmu. Současná úprava filmového práva autorského v České republice je přiblížena i prostřednictvím náhledu na jeho historické podoby. Srovnáním s filmovým právem v dalších zemích, zejména ve Spojených státech amerických, publikace načrtává kritické body i možné inspirace. Kniha, jež byla několik let očekávána jak v oblasti kinematografie, tak právní praxe a je jedinou publikací v češtině přehledně podávající výklad filmového práva, je důležitá pro všechny profese filmového průmyslu, právníky i studenty práva.


Ocenění: 3. místo v kategorii Učebnice pro školy všech stupňů a ostatní didaktické pomůcky soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2015.


"Filmové právo je zábavnou redefinicí učebnicového textu odkazující k brakové literatuře či "béčkovým\“ filmům. Autor úpravy využívá dramatické nadsázky a ukazuje, že možnosti pojetí didaktických publikací ještě zdaleka nejsou vyčerpané."

ISBN 978-80-906089-0-0

2015, 240 stran, vazba V4, 123 x 207 mm

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Filmové právo: Autorskoprávní perspektiva. Ivan David

  • Product Code: Filmové právo: Autorskoprávní perspektiva. Ivan David
  • Availability: 1
  • 350CZK

  • Ex Tax: 350CZK