MATEMATIKA PRO POROZUMĚNÍ I PRAXI III, MUSILOVÁ, Jana, MUSILOVÁ, PavlaISBN: 978-80-214-5503-0datum vydání: 2017
cena vč. DPH: 1150 Kčanotace: Slovo ke čtenářům do třetice Milí studenti, milí čtenáři, potřetí a naposledy se setkáváme u Matematiky pro porozumění i praxi. Pomyslná spirála matematického poznání dospěla ke svému třetímu závitu.


Matematické poznání tím samozřejmě zdaleka nekončí, pokračuje však již specializovanými disciplínami, jejichž mnohost nemůže vystihnout jedna, byť vícedílná učebnice, a ani jeden autor či autorský kolektiv. I když se stále věnujeme problematice spadající do oblasti matematické analýzy a lineární algebry, vyžaduje čtení textu, nebo přinejmenším některých jeho částí, už poněkud pokročilejší matematické zázemí.


Přesto se stále snažíme o názorný výklad i u obtížnějších pojmů a dodržujeme „princip výuky na příkladech“, jak jsme si jej vytkly v předchozích dvou dílech. Stejně jako předchozí díly je text tohoto dílu určen pro studenty oboru využívajících matematiku, zejména pro studenty fyziky, ale i pro studenty jiných přírodovědných oborů, kteří se chtějí seznámit s „pokročilejšími“ matematickými postupy. Studentům „čisté“ matematiky, kteří jsou zvyklí na způsob výkladu „definice-věta-důkaz“, mohou pro orientaci v praktičtějších problémech posloužit ukázkové příklady či cvičení. Jana Musilová, Pavla MusilováWrite a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

MATEMATIKA PRO POROZUMĚNÍ I PRAXI III, MUSILOVÁ, Jana, MUSILOVÁ, Pavla

  • Product Code: MATEMATIKA PRO POROZUMĚNÍ I PRAXI III, MUSILOVÁ, J. a P.
  • Availability: 1
  • 1,150CZK

  • Ex Tax: 1,150CZK

Related Products

MATEMATIKA PRO POROZUMĚNÍ I PRAXI II

MATEMATIKA PRO POROZUMĚNÍ I PRAXI II

MATEMATIKA PRO POROZUMĚNÍ I PRAXI II MUSILOVÁ, Jana, MUSILOVÁ, Pavla     ..

836CZK Ex Tax: 836CZK

MATEMATIKA PRO POROZUMĚNÍ A PRAXI I

MATEMATIKA PRO POROZUMĚNÍ A PRAXI I

MATEMATIKA PRO POROZUMĚNÍ A PRAXI I.* NETRADIČNÍ VÝKLAD TRADIČNÍCH TÉMAT VYSOKOŠKOLSKÉ MATEMATIKY..

540CZK Ex Tax: 540CZK