Autor:

Tomáš Přibyl

Člověk odnepaměti obracel své zraky vzhůru. Slunce, Měsíc, hvězdy a další kosmická tělesa pro něj představovaly každodenní realitu, a zároveň cosi vzdáleného, nedosažitelného a do značné míry nepochopitelného. Byl to právě rozvoj kosmonautiky, který mu umožnil otevřít dveře do Vesmíru a vydat se na jeho průzkum. Tato kniha vás seznámí s vývojem kosmonautiky od prvních pokusů i nezdarů přes velké triumfy a pády při dobývání Měsíce až po žhavé projekty současnosti. Vydejte se dobývat Vesmír! Díky této publikaci máte možnost detailně prozkoumat opravdové poklady kosmonautiky:

 

technický nákres první vypuštěné družice Sputnik

obálku podepsanou americkým astronautem Johnem Glennem

zvláštní vydání Večerní Prahy při příležitosti letu Jurije Gagarina

články z New York Times o přistání člověka na Měsíci

rentgenový snímek Armstrongovy boty

poselství jiným civilizacím, které nesou sondy Pioneer

V knize najdete přes 30 takovýchto vyjímatelných faksimilií historických dokumentů. Knihu doprovází přes 160 fotografi í, díky kterým nahlédnete do zákulisí kosmických projektů dávno minulých i těch nejnovějších.

O autorovi:

Tomáš Přibyl (1975) se od svých deseti let zabývá kosmonautikou a vším, co s ní souvisí. Z tohoto oboru je autorem více než tří tisíc novinových a časopiseckých článků publikovaných v Česku i zahraničí. Věnuje se též přednáškové činnosti a vystupování v rozhlase i televizi. Je autorem knih Smrt měla jméno Challenger (1996), Rudé hvězdy ve vesmíru (1997), Příběh stanice Mir (2001), Den, kdy se nevrátila Columbia (2003) a Spanilá jízda po Marsu (2004). Též sbírá podpisy astronautů a kosmonautů (pokud byste o nějakém věděli...). Kromě kosmonautiky se věnuje problematice informační bezpečnosti. Působí jako novinář, konzultant a publicista na volné noze. Za svoji publicistickou a žurnalistickou činnost získal Tomáš Přibyl v roce 2002 prestižní Cenu města Brna – jako její nejmladší laureát v historii. Osobní stránka: www.kosmonaut.cz

 


kniha,

vázaná,

72 stran,

24,5 × 31 cm,

česky

990 Kč

 

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Poklady kosmonautiky Zlomové okamžiky v dobývání vesmíru

  • Kód výrobku: Poklady kosmonautiky Zlomové okamžiky v dobývání vesmíru
  • Dostupnost: 1
  • 990CZK

  • Cena bez DPH: 990CZK