ANGLICKÁ, ČESKÁ A NĚMECKÁ SLOVESA VE VZÁJEMNÉM SROVNÁNÍ


Žaneta Göbelová, Jana Ondráková (ed.), Věra TauchmanováAnglická, česká a německá slovesa ve vzájemném srovnání

Publikace se věnuje problematice vzájemného porovnání gramatických systémů češtiny, němčiny a angličtiny se zvláštním důrazem na obšírnou a pro studenty velmi záludnou problematiku sloves.
Úvodní kapitoly uvádějí čtenáře do koncepčních otázek výuky cizích jazyků. Všímají si procesu prosazování mnohojazyčnosti do české vzdělávací politiky a poukazují na výhody, ale i úskalí, které provázejí učení se dvěma příbuzným jazykům – němčině a angličtině po češtině jako mateřském jazyku.
V druhé části knihy je už veškerá pozornost soustředěna na porovnání systému sloves, a to zejména s akcentem na slovesa plnovýznamová. Autorky podávají poměrně detailní výklad týkající se osoby, čísla, času, způsobu, vidu, slovesného rodu a neurčitých tvarů slovesných – infinitivu/infinitivů a příčestí ve všech třech jazycích. Jazykové jevy mezi sebou různě porovnávají, na konkrétních příkladových větách ukazují, kde by se žáci/studenti mohli dopustit chyb, a kde by tedy měli učitelé v hodinách výuky němčiny i angličtiny zpozornět. Tak detailní porovnání systému sloves je ojedinělé nejen v české odborné literatuře, ale i v literatuře zahraniční.Počet stran     184
Typ     Brožovaná
Rok vydání     2020
ISBN     978-80-7465-406-0
Rozměry     137 x 200 mm
Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

ANGLICKÁ, ČESKÁ A NĚMECKÁ SLOVESA VE VZÁJEMNÉM SROVNÁNÍ

  • Product Code: ANGLICKÁ, ČESKÁ A NĚMECKÁ SLOVESA VE VZÁJEMNÉM SROVNÁNÍ
  • Availability: 1
  • 190CZK

  • Ex Tax: 190CZK