Vášně mysli

Irving Stone

             Formát: 145 × 210 mm           Vazba: pevná vazba s přebalem          Počet stran: 966      Vydáno: 24. 11. 2010

Překladatel: Jan Sládek

Původní název: The Passions of the Mind

Ilustrace: Miroslav Huptych

Román o životě Sigmunda Freuda

                 Životopisný román Vášně mysli je velkoryse pojatá freska zachycující osudy zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda. Kromě velkého množství biografických údajů autor nabízí čtenáři napínavý pohled na intelektuální zrání velkého experimentátora, přibližuje jeho vývoj od přísně vědecky založeného neurologa k odvážně pronikavému analytikovi lidské mysli. Poskytuje široké dobové souvislosti, oživuje atmosféru Vídně přelomu století, seznamuje s Freudovým rodinným zázemím, přáteli, spolupracovníky. Nechybí samozřejmě ani podrobné popisy nejvýznačnějších případů, které dokumentují proměny a zrání Freudových psychoanalytických úvah.

Irving Stone píše srozumitelným jazykem, vždy ve svižném tempu a se silným zaujetím. Využívá též fiktivních dialogů založených na pečlivém studiu dopisů a dalších dostupných pramenů i množství poutavých rozhovorů osvětlujících Freudovu povahu a vztah k lidem z profesního i osobního okolí.

Kniha zaujme jak odborníky hledající nové informace, tak všechny čtenáře, kteří se chtějí dozvědět víc o jednom z nejoriginálnějších a nejpřitažlivějších myslitelů počátku dvacátého století.

                 Dotisk úspěšného románu vyšel 18. května 2011.

                   Irving Stone (1903–1989) byl americký spisovatel známý svými životopisnými romány o slavných historických osobnostech. Mezi jeho nejvýznamnější díla patří romány Žízeň po životě — o francouzském malíři Vincentu van Goghovi, Agónie a extáze — o životě italského malíře, sochaře a architekta Michelangela Buonarrotiho a Řecký poklad — o životě německého archeologa a objevitele Tróje Heinricha Schliemanna. V roce 2009 vyšla  autorova kniha o životě amerického spisovatele a dobrodruha Jacka Londona Námořník na koni a v následujícím roce román o životě Sigmunda Freuda Vášně mysli.

                  Irving Stone prožil šťastné manželství s Jean Stoneovou, jež byla zároveň vydavatelkou většiny jeho knih. Při psaní spolupracoval s neobyčejně talentovanou Esther Eulerovou, vedoucí výzkumnou knihovnicí Kalifornské univerzity v Los Angeles, která mu připravovala rešerše.

 

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Irving Stone: Vášně mysli

  • Product Code: Irving Stone: Vášně mysli
  • Availability: 1
  • 600CZK

  • Ex Tax: 600CZK