Nové perspektivy v psychiatrii a psychologii

Pozorování z moderního výzkumu vědomí

Stanislav Grof

Popis: 1× kniha, brožovaná, 232 stran, 14,5 × 21 cm, česky - více

                                    Kniha světoznámého psychiatra českého původu, která vyšla u příležitosti udělení Ceny Nadace VIZE 97 za rok 2007.

                                                          Prof. MUDr. Stanislav Grof (1931) se narodil a vystudoval medicínu v Praze. Spoluzakládal Výzkumný ústav psychiatrický, kde se věnoval zkoumání účinků psychedelik na lidskou psychiku a terapeutickému užití LSD v případě duševní nemoci.

                                                                               V lednu 1967, na pozvání Výzkumného psychiatrického střediska Univerzity J. Hopkinse v Baltimoru (Maryland USA), pokračoval ve výzkumech v USA. V r. 1969 se zde stává vedoucím (Chief of Psychiatric Research) výzkumů směněných stavů vědomí a profesorem psychiatrie na Univerzitě J. Hopkinse. V roce 1972 publikuje svoji první knihu "Oblasti lidského nevědomí".

                                                                               Jako psychoterapeut hledá Stanislav Grof, ve snaze překonat v té době vládnoucí behaviorismus a úzce biologický freudismus, hlubší psychologické souvislosti procesu růstu a zrání lidské osobnosti. Spolu s Abrahamem Maslowem a Anthony Sutichem (zakladateli Společnosti humanistické psychologie) si uvědomuje, že chybí nesmírně důležitý prvek - duchovní rozměr psychiky.

V r. 1968 zakládají všichni tři Společnost pro transpersonální psychologii.Stanislav Grof přispěl během následujících let svojí teoretickou prací i praktickými terapeutickými výsledky významnou měrou k rozvoji a konstituování této oblasti a k celkovému náhledu na lidskou psychiku.

 

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Nové perspektivy v psychiatrii a psychologii Stanislav Grof

  • Product Code: Nové perspektivy v psychiatrii a psychologii Stanislav Grof
  • Availability: 1
  • 345CZK

  • Ex Tax: 345CZK