Churchill – život

Martin Gilbert

překlad: Zdeněk Hron

stran: 912            vazba: vázaná

                     Příznivě přijímaný jednodílný životopis Churchill z pera Martina Gilberta se čte jako dobrodružný příběh. Sleduje životní osudy Winstona Churchilla od narození až k okamžikům životních triumfů. Dramatičnost jeho životní dráhy plné vzrušení je všudypřítomná stejně jako nesmírné přednosti, jež projevoval jak v době míru, tak za války jakožto řečník i jako muž nadaný výjimečnou prozíravostí.

                Martin Gilbert nám předkládá živý portrét a využívá k tomu Churchillovy nejosobnější dopisy i vzpomínky současníků, přátel stejně jako soupeřů, nahlíží do zákulisí některých nejbouřlivějších a nejúžasnějších politických událostí naší doby, jimž dominují obě světové války a jež vrcholí obdobím železné opony a vodíkové bomby.

                  „Zdaleka nejsrozumitelnější, souhrnné a autoritativní vylíčení Churchillova života, jaké kdy bylo předloženo čtenáři v jednom svazku. Kniha dovršuje Gilbertovo už tak fenomenální životní dílo.“ Philip Ziegler v listu The Daily Telegraph

„Jeden z nejskvělejších příběhů naší doby.“ Margaret Thatcherová

„Ohromující kniha. Autor napsal pravdu.“ A. J. P. Taylor

„Báječná kniha. Velmi dojemná a rovněž velmi přesvědčivá.“ Harold Macmillan

„Kniha, jež neodolatelně upoutá pozornost čtenáře… Vyzařují z ní genialita, odvaha, velkorysost, humor a představivost. Vyprávění je natolik zajímavé, že se od něho nelze odtrhnout.“ Robert Silver v listu The Financial Times

                       Martin Gilbert se narodil v Londýně v roce 1936. Po dvouleté prezenční vojenské službě studoval moderní dějiny v oxfordské Magdalen College. V roce 1962 byl zvolen členem akademického sboru v oxfordské Merton College a téhož roku se stal jedním z pomocníků, kteří prováděli rešerše pro Randolpha Churchilla, jenž v té době psal první dva svazky otcova oficiálního životopisu. Po jeho smrti v roce 1968 byl Gilbert požádán, aby se ujal dokončení díla. Osmý, závěrečný svazek byl vydán v roce 1988. Kromě těchto svazků, v nichž byla vylíčena celá Churchillova životní dráha, pokračoval Gilbert ve vydávání mnohosvazkové řady dokumentů, obsahující churchillovskou korespondenci a dokumentaci. Kromě toho vydal jakožto součást biografie knihu Churchill: Fotografický portrét.

                      Vedle přípravy churchillovských studií sehrál Gilbert průkopnickou roli v přípravách a vydávání historických atlasů a napsal souhrnné dějiny holocaustu, jednodílné dějiny první a druhé světové války a třísvazkové dějiny dvacátého století. V roce 1995 byl pasován na rytíře.

 

 

 

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Churchill – život Martin Gilbert překlad: Zdeněk Hron

  • Product Code: Churchill – život Martin Gilbert překlad: Zdeněk Hron
  • Availability: Pre-Order
  • 700CZK

  • Ex Tax: 700CZK