Nebarevné vzpomínky / Vopěnka, Martin

         O rodičích a dětství, ale hlavně o 60. letech.

                    Hluboké a velmi osobní svědectví o době, která se již stala historií. Úvahy o měnícím se světě, budoucnosti i minulosti.

                Kniha Martina Vopěnky Nebarevné vzpomínky přináší podstatný kamínek do mozaiky, v niž si s časovým odstupem skládáme obraz šedesátých let dvacátého století. Málokterý český spisovatel dokázal tuto dobu zachytit tak věcně, střídmě a přesvědčivě jako on.

                 Martin Vopěnka v knize vypráví o svém dětství a rodině. Činí tak klidně, soustředěně a jemně, aby nenarušil postupné nanášení „nebarevných barev“ své paměti na plátno, o něž se s námi chce podělit.

              Při svém psaní ovšem jen nezaznamenává a nepopisuje. Protože ví, že jeho dětství je již nenávratnou minulostí stále se vzdalující v čase, vidí ho též již z historické perspektivy a potřebného odstupu a je schopen hodnotit to, co ho tehdy obklopovalo a v čem žil. Pod klidným tokem jeho vyprávění lze téměř na každé stránce vycítit silné citové zaujetí – je zřejmé, že tato kniha má pro autora zvláštní význam, že většinu toho, co zaznamenává, znovu vnitřně žije.

         Počet stran: 104 (fotografická ilustrace)   Vazba: vázáno s přebalem, dvoubarevný tisk  Rozměry: 160x160 mm  Rok vydání: 2013

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Nebarevné vzpomínky / Vopěnka, Martin

  • Product Code: Nebarevné vzpomínky / Vopěnka, Martin
  • Availability: 1
  • 200CZK

  • Ex Tax: 200CZK