• Miloš Janda:  Základy konstrukce plavidel

Základy konstrukce plavidel.  Miloš Janda

ISBN/kód: 978-80-86930-97-8    Edice/oddělení: M-C - Kapitán
    Vazba: brožovaná  Formát: 150 x 220 mm
    Počet stránek: 146    Rok Vydání: 2019

                          Publikace, kterou dostáváte do ruky, je určena pro přípravu žadatelů o plavební způsobilost vůdce plavidla a člena posádky. Obsahuje výběr základních znalostí o konstrukci plavidel v rozsahu uživatelské potřeby. Respektuje zásady vyhlášky MD č. 42/2015 Sb., o způsobilosti plavidel k provozu na vnitrozemských vodních cestách, ve znění úprav do roku 2015. Pro zvýraznění přehlednosti často využívám tabulek s definicemi a stručnou charakteristikou konstrukčních prvků. Členění publikace respektuje skladbu Rozsahu zkoušky způsobilosti kapitána, lodníka, strojmistra, a převozníka, podle kterých Státní plavební správa zkouší.

V porovnání s předešlým vydáním je uživatelsky přehlednější. Na základě zkušeností respektuje více potřeby učitelů i žáků Střední odborné školy strojní a dopravní. Ing. Miloš Janda (1947), působil řadu let jako metodik dokladů osob Státní plavební správy. Je spoluautorem zkoušek způsobilosti pomocí počítačů, prosadil a připravil zkoušky kapitánů na „radarový patent“ a zkoušek specialistů pro přepravu nebezpečných nákladů (ADNR, ADN) v ČR. Podílel se na prosazení uznávání českých plavebních dokladů, včetně Plavecké služební knížky ve státech EU. Je autorem publikací pro přípravu členů lodních posádek na zkoušky způsobilosti, učebnice vůdců malých plavidel, spoluautorem plavebních map Labe a Vltavy pro rekreační plavbu.


Prosazuje rozvoj rekreační plavby, získal zkušenosti na řekách a plavebních kanálech ve Francii a Nizozemsku. Odbornou redakci a dodatky zpracoval Ing. Josef Picek


Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Miloš Janda: Základy konstrukce plavidel

  • Product Code: Miloš Janda: Základy konstrukce plavidel
  • Availability: 1
  • 330CZK

  • Ex Tax: 330CZK