Mechanika 1   Autor     Jiří Bajer     
ISBN     978-80-903958-8-6
Vydání     třetí doplněné, 2015     Rozsah     345 stran   Formát     241×175 mm

Klasická mechanika je vstupní branou do studia fyziky. Mnoho autorů v různých dobách již tuto látku zpravovalo a z různých pohledů vyložilo. Jedinečné pojetí profesora Bajera ve druhém doplněném a upraveném vydání zahrnuje zkušenosti osmi let z přednášek základního kurzu mechaniky, které má na Univerzitě Palackého v Olomouci, zkušenosti z 1. vydání Mechaniky z roku 2004, které je již rozebráno a zejména znalosti a zkušenosti všestranného fyzika.

Prof. RNDr. Jan Peřina, Dr. Sc.:
"Jeho výklad je naprosto mimořádný, protože v něm použil široké spektrum matematických metod (od základní matematické analýzy po kvaterniony) na fyzikální jevy, popisované s výjimečným fyzikálním citem a vše doplnil četnými historickými aspekty požadované látky. Znamená to, že látka je vykládána na vynikající matematické a fyzikální úrovni a je oživena množstvím, často nesnadno získatelných historických informací."

RNDr. Vladimír Malíšek, CSc.
"Z celého díla je patrné zcela nové pojetí fyzika, znalého všech současných problémů fyziky, což činí z knihy pozoruhodnou věc i pro učitele středních a vysokých škol, kteří mají co činit s fyzikou."

Ing. Jaromír Křepelka, CSc.
"Základní fyzikální zákony jsou zde vysvětleny s neobyčejnou hloubkou porozumění fyzikální podstatě přírodních jevů, což je zvlášť patrné z pečlivě vybraného souboru řešení příkladů doplněných ilustracemi, z nichž mnohé se v české literatuře objevují poprvé."


Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Mechanika 1 Autor Jiří Bajer

  • Product Code: Mechanika 1 Autor Jiří Bajer
  • Availability: 2
  • 350CZK

  • Ex Tax: 350CZK