Stephen W. Hawking (o autorovi)

Stručná historie času

Od velkého třesku k černým dírám

               Překlad Vladimír Karas, váz. s přebalem, 135 x 205, 204 stran, 249 Kč,  vydání 1, poprvé vyšlo 27.11.2007, 3. dotisk 26.02.2014.

Původní název: A Brief History of Time. From the Big Bang to Black Holes

                              Jaká je povaha prostoru a času? Kde se vzal vesmír a kam směřuje? Mohl se na jeho vzniku podílet Bůh? Dá se cestovat časem? Co se stane astronautovi v černé díře? Na takové otázky se pokouší co nejsrozumitelněji odpovědět britský matematik a teoretický fyzik Stephen Hawking. Od tohoto autora již česky vyšly knihy: Vesmír v kostce, Ilustrovaná teorie všeho, Stručná historie času v obrazech, Stručnější historie času.

               O autorovi: Stephen W. Hawking (nar. 1942) vystudoval teoretickou fyziku na Oxfordské univerzitě. Dnes je profesorem matematiky na univerzitě v Cambridge, na významném postu zastávaném kdysi Isaacem Newtonem a P. A. M. Diracem. Jeho práce z oblasti fyziky černých děr, kosmologie a kvantové teorie gravitace jej řadí mezi přední světové odborníky tohoto oboru. Je spoluautorem nebo editorem několika odborných knih, např. monografie Velkorozměrová struktura prostoročasu (1973), Sborníku ke stému výročí narození A. Einsteina (1979), nebo publikace Tři sta let gravitace (1988). Stručná historie času, první Hawkingova kniha určená laikům, se setkala s obrovským čtenářským ohlasem. Byla vydána v mnohamilionovém nákladu a přeložena do více než padesáti jazyků. Popularizaci vědy se její autor věnoval i nadále; česky vyšly např. jeho knihy Vesmír v kostce (2002) nebo Ilustrovaná teorie všeho (2004).

 

 

 

 

 

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Stručná historie času Od velkého třesku k černým dírám

  • Product Code: Stručná historie času Od velkého třesku k černým dírám
  • Availability: 1
  • 250CZK

  • Ex Tax: 250CZK