Kvantová mechanika I.  Klíma, Jan - Velický, Bedřich

vázaná,  360 str., 1. vydání
vydáno: leden 2016


První díl moderní dvoudílné učebnice kvantové teorie představuje ucelený a samostatný úvod do nerelativistické kvantové teorie, který čtenáře dovede od formální stavby teorie k archetypálním úlohám, teorii symetrie kvantových systémů a pohybu spinu ve vnějších polích. Připojen je úvod do relativistické teorie elektronu v pojetí určeném pro studium atomárních systémů. Text uzavírají doplňky o matematickém aparátu kvantové mechaniky psané na hraně mezi „fyzikální“ a matematickou přesností. Vykládanou teorii ilustruje kvantověmechanický popis řady problémů s ukázkou odpovídajících experimentů.
Kniha je určena studentům magisterského i doktorandského studia, kteří pracují – ať již teoreticky, nebo experimentálně – v oblasti atomových systémů a fyziky pevných látek.
Autoři při psaní těžili z mnohaletých zkušeností s přednášením kvantové teorie na Univerzitě Karlově v Praze, Masarykově univerzitě v Brně, na Akademii věd a také v zahraničí.
Druhý díl učebnice je věnovaný především mnohočásticové teorii atomárních soustav.

 

 (...) Je třeba konstatovat, že podobná učebnice zaměřená zejména ve druhém díle na teorii vlastností mnohočásticových systémů jako jsou atomy, molekuly či pevné látky v české či slovenské literatuře neexistuje. Podrobně jsou diskutovány i moderní partie, jako např. metoda DFT. Přípravu vydání této učebnice je proto třeba uvítat. Dílo může po mnoho dalších let sloužit pokročilejším studentům kvantové teorie, doktorandům a vědeckým pracovníkům vysokých škol a Akademie věd, jak v České republice, tak i na Slovensku. (...)

Z recenzního posudku: Prof. RNDr. Lubomír Skála, DrSc.

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Kvantová mechanika I. Klíma, Jan - Velický, Bedřich

  • Product Code: Kvantová mechanika I. Klíma, Jan - Velický, Bedřich
  • Availability: 1
  • 380CZK

  • Ex Tax: 380CZK

Related Products

Kvantová mechanika a elektrodynamika

Kvantová mechanika a elektrodynamika

Kvantová mechanika a elektrodynamika Jakub Benda a Jaroslav Zamastil Popis: 1× kniha, brož..

400CZK Ex Tax: 400CZK

Kvantová mechanika II.  Klíma Jan - Velický Bedřich

Kvantová mechanika II. Klíma Jan - Velický Bedřich

Kvantová mechanika II.  Klíma Jan - Velický Bedřich2018,vázaná, 376 str.ISBN 9788024636238Druhý..

390CZK Ex Tax: 390CZK