Tesla – génius, který zkrotil elektřinu  David J. Kent

2017

vázaná

1. vydání, 2017

Kdo byl Nikola Tesla? Na jedné straně vynálezce, vizionář a génius, na druhé straně outsider, excentrik a rebel. Zatímco Teslovy vynálezy ovlivnily každodenní život lidí na celém světě a změnily průmyslovou výrobu, on sám se po většinu života potýkal s existenčními problémy a zemřel téměř bez prostředků.

David J. Kent v této graficky výjimečné publikaci odhaluje populárně-vědeckým stylem Teslův život i dramatické události a tajemství obestírající tuto téměř romantickou postavu. Střídavý proud, rádio, bezdrátová komunikace, elektromotor – to jsou jen některé z objevů Nikoly Tesly. Přesto ovoce jeho úspěchů sklidili ve většině případů jiní. Tesla se dočkal slávy teprve až po smrti. V souvislosti s touto osobností se také objevuje spousta konspiračních teorií, a dokonce se stala i jistým popkulturním idolem.

Kniha je navíc bohatě doplněná o řadu téměř neznámých fotografií ilustrujících život muže, jenž dodnes nepřestává jitřit fantazii veřejnosti.Kent, David J.: Tesla

Na jednu stranu tradiční životopis jednoho z největších mužů vědeckotechnického pokroku posledních dvou staletí, na tu druhou vizuálně uhrančivá kniha, která překvapuje s každou další stránkou a názorně předvádí neotřelý způsob vědecké popularizace.


Bibliografické údaje

Tesla – génius, který zkrotil elektřinuKent, David J.

9788075652386

978-80-756-5238-6

Tesla: The Wizard of ElectricityBeneš, Radomír1× kniha, vázaná, 248 stran, česky16,1 × 24 cm

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Tesla – génius, který zkrotil elektřinu David J. Kent

  • Product Code: Tesla – génius, který zkrotil elektřinu David J. Kent
  • Availability: 1
  • 350CZK

  • Ex Tax: 350CZK