Psychoterape uměním

Psychoterapie uměním je nová metoda psychoterapeutické léčby, která má široké uplatnění ve zdravotnictví, sociální sféře a ve školství. Autorka prezentuje možnosti využití hudby, kresby, tance, divadelní hry, fotografie, filmu a knihy v procesu terapeutické léčby, které dokládá zajímavými příklady ze své terapeutické praxe. I přesto, že je kniha odborným materiálem, je přínosná i pro laickou veřejnost - umění je představováno jako mocný terapeutický prostředek, který je schopen působit na každého člověka.

PhDr. Marina Stejskalová, CSc., autorka metody psychoterapie uměním, působí jako psychoterapeutka na Dětské psychiatrické klinice FN Motol v Praze, přednáší na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Má dva mezinárodní psychoterapeutické výcviky. Absolvovala vzdělávací a tréninkový program na Michiganské univerzitě a odborné stáže v různých klinických a sociálních zařízeních v New Yorku, Filadelfii, Detroitu a Michiganu.

Kapitoly: Psychoterapie uměním, Muzikoterapie, Arteterapie, Ergoterapie, Biblioterapie, Dramaterapie, Filmová terapie, Terapie fotografií, Taneční a pohybová terapie

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Psychoterapie uměním

  • Product Code: Psychoterapie uměním
  • Availability: 1
  • 360CZK

  • Ex Tax: 360CZK