Apollo a Marsyas  MICHAL KONEČNÝ Příběh umění na Moravě

Apollo a Marsyas

Příběh umění na Moravě


Doporučená cena: 899 Kč

Rok vydání

2022

Počet stran 680

ISBN 978-80-275-1375-8

Rozměr 160×230 mm


Objevte architekturu, sochy i obrazy a poznejte svět umělkyň a umělců, objednavatelek a objednavatelů, kteří rozhodovali o podobě umění na Moravě od dob Věstonické venuše až po naši současnost.  


Morava, země uprostřed Evropy, byla po staletí křižovatkou kultur, které se nejviditelněji projevovaly v umění. Do země už od středověku mířili umělci a umělečtí řemeslníci z celé Evropy, aby zde ve shodě s poučenými objednavateli pracovali na dílech, která dodnes berou dech. Spolu s nimi zanechali na Moravě nepřehlédnutelnou stopu i domácí umělci, kteří přicházející podněty rozvíjeli. Kniha s rozsáhlou obrazovou přílohou vypráví dlouhý příběh umění na Moravě a vedle malířství, architektury a sochařství věnuje pozornost i lidem, kteří jsou s ním neodlučně spjati. 


Michal Konečný

(nar. 1982) je historik a historik umění, autor mnoha odborných i publicistických textů. Učí na Vysokém učení technickém v Brně. Pro Národní památkový ústav, kde pracuje, napsal řadu monografií o hradech, zámcích, jejich uměleckých dílech a šlechtických majitelích. Společně s Alexandrem Brummerem vydal několik průvodců dějinami Brna ve dvacátém století a Brnu věnoval také dvě knihy pro děti a povídku „Jeden den Eduarda Pospíšila“ v knize Krvavý Bronx (2020). 

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Apollo a Marsyas MICHAL KONEČNÝ Příběh umění na Moravě

  • Product Code: Apollo a Marsyas MICHAL KONEČNÝ Příběh umění na Moravě
  • Availability: 5
  • 899CZK

  • Ex Tax: 899CZK