DUŠE, CO TANČÍ CÍSAŘSKÝ VALČÍK,  Aneta Schauerová

je lehce srozumitelnou příručkou k objevení
svého ztraceného já. Mnoho lidí stále ještě totiž přežívá za maskami
přesvědčení, která byla vštípena zautomatizovanými procesy výchovy. Tato
přesvědčení jim potom v životě způsobují neklidné myšlenky a různé vnitřní
bloky.

Kniha je tedy určena zejména pro ty, kteří mají zájem o své vlastní
přirozené štěstí. Čtenářům opět vnese do srdce bezpodmínečnou lásku k sobě,
klid, mír a blaženost.

Zkrátka se jedná o průvodce svobodným bytím, který má za úkol uvolnit duši
a rozbít ego, které je příčinou mnoha lidských trápení.

Vychází: září 2014   Počet stran: 154  Vazba: V2

                           Ukázka

 

          Úvod

Dnešní hektický svět se projevuje prožíváním života ve stresu. Lidé se neustále za něčím ženou a žijí v obavách. Nikdo z nás si ani neuvědomuje, že z pohledu vesmíru jsou naše životy trvající šedesát a více let pouhými záblesky. Vesmír tedy vnímá miliardy záblesků. A my si zatím života neumíme doopravdy vážit.
Normální člověk, který má smysl pro zodpovědnost, se nechá lehko semlít tzv. termínováním svého života. Neustále se něčím limituje, lidé ho limitují a on v tom nevidí neštěstí. Ba naopak v tom všem shledává smysl žití a také chuť se něčím neustále zabývat.
Nadřízený řekne: „Projekt musí být dokončen v to a to datum.“ Proč to musí být dokončeno právě v to a to datum? Proč to prostě nemůže být hotové, teprve potom, až to kompletně s uvážením dopracujeme? Ne, vedoucí si vždycky najde nějaký rozumný argument a my mu ho věříme. Musíme mu jej věřit, jinak přijdeme o práci. Takto žijeme v uspěchaných zaměstnáních, takto vzniká stres a také tlaky na rozhodování. Možná proto je častá fluktuace zaměstnanců na vysokých pozicích. Manažer zadá termín projektu a nováček jej nezvládne. Ne proto, že by byl snad neschopným, ale je těžké udělat ve spěchu důležité rozhodnutí nebo odevzdat vypracovaný návrh projektu.
Nebýt součástí tohoto uspěchaného světa není vůbec jednoduché. Téměř každý si tvoří nějaké úkoly a žádá něco po druhých, všude tak vznikají omezení a neklidný způsob života. Je třeba si říci:
„Nechci být součástí tohoto šílenství.“
„Ano, udělám to tak, jak nejlépe dovedu a umím, ale nebudu přeci žít po zbytek života ve stresu.“
„Ano, pane vedoucí, jdu se tomu věnovat teď hned a pokusím se zjistit, zda to dělám dobře.“
Nedívejme se na budoucí ovoce, které může naše nynější práce přinést. Věnujme se práci dostatečně právě teď v současnosti. A věřte, že ovoce uzraje a položí se přímo do našeho klína.
Základem je omezit zbytečné aktivity, ale nejpodstatnější je omezit aktivity naší mysli. Odtud totiž pochází celý náš hektický život. Naše myšlení je poté automaticky projektováno do našeho vnějšího života.
Hyperaktivní mysl, produkuje hyperaktivní život.
Klidná mysl, produkuje klidný život.
Každá myšlenka, kterou si naše mysl vytvoří, většinou vytvoří i tu činnost, o které jsme přemýšleli. Všechno, co vyprodukuje naše mysl, chce produkovat i naše tělo. Je to automatický proces, který má většina lidí.
Problém hektického a nespokojeného žití není tedy v našem okolí a tlacích kolem naší osoby, nýbrž v našem vnitřním světě, v našem způsobu myšlení, tedy v nás.
Je důležité umět rozpoznat, které věci jsou zbytečné.
Dokonce i lidé ve vysokých pozicích dělají zbytečné věci. Myslí se tím věci přebytečné a nepotřebné. Hyperaktivní lidé potřebují neustále něco dělat. Ráno vstanou, pospíchají do práce, mají neustále pocit, že vstávají pozdě, tyto typy lidí i kdyby vstali ve 3 ráno, nestíhají. V práci se chovají zrovna tak, potom přijdou domů, kde si myslí, že si odpočinou, místo toho vezmou do ruky mobil, na kterém hrají hry, něco čtou a hledají. Někteří zase zapnou televizi anebo si zahrají počítačovou hru. Odůvodňují to tím, že tímto způsobem, vlastně relaxují, ale to je jen způsob, jak opět svoji mysl zaměstnat. A když zaměstnáme mysl, nemáme čas na sebe, nevnímáme se a žijeme zautomatizovaně.
Toto celé však, milí pragmatici, samozřejmě neznamená, na vše se vykašlat a přestat si zařizovat věci nutné pro život a rodinu. Avšak jedná se pouze o to, uznat své bytí. Být opravdu sami sebou, vnímat ticho a pozorovat. Ne pozorovat ve smyslu strachem ovládanou interakci typu: „Co je ti?“ „Kdy se vrátíš?“ Ale je tím myšlena činnost, kdy se prostě jen díváme a je nám dobře.
Lidé žijící takto konzumním životem brzy zjistí, že jim je padesát, jejich děti jsou už dospělé a chystají se z domu. Najednou hledají smysl toho všeho. „Tak a teď jsme samy.“
„Co bude s naším domem?“
„Kam s těmi penězi, za kterými jsme se hnali a šetřili je na horší časy?“
Vyvstává spousta dalších obávajících se otázek.
Ruku na srdce, je toto život člověka, který je vděčný za život? Je toto život člověka, který by si mohl říci: „Žil jsem spokojeně?“
Pokud souhlasíte, že není. Pojďme pracovat na sobě právě teď, nikdy není pozdě. Zůstat věčným dítětem, je dar a většina lidí jej bohužel ztrácí při nástupu do základní školy, tedy při prvním omezování a nátlaku, jak ze strany učitelů, tak ze strany rodičů

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

DUŠE, CO TANČÍ CÍSAŘSKÝ VALČÍK, Aneta Schauerová

  • Product Code: DUŠE, CO TANČÍ CÍSAŘSKÝ VALČÍK, Aneta Schauerová
  • Availability: 2
  • 260CZK

  • Ex Tax: 260CZK