Arabská astrologie a astronomie: Rukopis knihy o narození a osudu mužů a žen

Žafar bin Muhammad a Ábú Mašar, Charif Bahbouh

brožovaná

1. vydání, 2021


340 Kč

Kniha o středověké astrologii založená na rukopisu jednoho z nejvýznamnějších astrologů na abbásovském dvoře. Abú Macšar al-Balachí (Albumasar, z.885) je autorem mnoha knih, mezi nimi Velkého úvodu do vědy o hvězdách,který byl využíván astrology i v Evropě a už od 12. století překládán do latiny. Menším a zábavnějším dílem je právě jeho Kniha o narození a osudu mužů a žen, která po úvodu, věnovaném numerologii nabízí především horoskopy dvanácti znamení zvěrokruhu. Podle arabských tradic uvádí pro každého muže a pro každou ženu jejich pravděpodobný vzhled, povahu, úspěšné i nepovedené oblasti života, vhodné typy léčení nejčastějších nemocí a odpovídající amulety i zaklínadla.


Arabská astrologie a astronomie

Rukopis knihy o narození a osudu mužů a žen

Autor/Autorka

Žafar bin Muhammad a Ábú Mašar

Albumasar (někdy též Abú Ma'šar nebo al-Balchí) (10. srpna 787 – 9. března 886), celým vlastním jménem Dža'far ibn Muhammad Abú Ma'šar al-Balchí, byl perský astrolog, astronom a matematik působící v Balchu v dnešním Afghánistánu. Je označován jako nejvýraznější představitel arabské astrologie, jeho díla byla od 12. století často překládána do latiny a v mnoha opisech šířených po celé Evropě ovlivnila evropskou astrologickou tradici. Z těchto latinských překladů také pochází latinská verze jeho jména Albumasar.

Charif Bahbouh

Spisovatel a nakladatel syrského původu.


Charif ve svých pouhých sedmnácti letech uprchl ze Sýrie, kde byl kvůli demonstracím proti tehdejšímu režimu na dva měsíce uvězněn. Abslovoval Filosofickou fakultu UK v Praze a Lomonosovu univerzitu v Moskvě. Působil v Orientálním ústavu ČSAV a v roce 1990 založil nakladatelství Dar Ibn Rushd, specializující se na vydávání knih zaměřených především na Orient, obzvláště pak na oblast Středního východu. Zabývá se také překladatelskou činností, přeložil do arabštiny díla Karla Čapka a jiných českých autorů. V češtině napsal množství publikací, ...
Bibliografické údaje

Arabská astrologie a astronomie


Ábú Mašar, Žafar bin Muhammad a a Bahbouh, Charif


9788088099277

978-80-88099-27-7


Provazníková, Adéla


1× kniha,


brožovaná, 284 stran,


česky12,5 × 17,5 cm2021 (1. vydání)

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Arabská astrologie a astronomie: Rukopis knihy o narození a osudU

  • Product Code: Arabská astrologie a astronomie: Rukopis knihy
  • Availability: 1
  • 340CZK

  • Ex Tax: 340CZK