Hádání v hospodě / Vopěnka, Petr

           Kniha profesora Petra Vopěnky Hádání v hospodě je mimořádně zdařilým příkladem živého neakademického filosofování. Rámec „totalitní hospody“ autorovi posloužil nejen jako připomínka života doby minulé, ale i jako východisko k vyjádření řady originálních a hlubokých myšlenek určených pro naši současnost.

Neobyčejně podnětné, živě psané a myšlenkově dramatické dialogy tak potěší každého, kdo dokáže prožít radost z poznávání.

Prorežimní vědec-technokrat, samorostlý myslitel topič, farář bez státního souhlasu a starý zahradník zde diskutují o povaze reality, smyslu vědy, buddhistické nirváně, středověké vizi vesmíru, duchovním životě rostlin a o řadě dalších pozoruhodných věcí.

I sem, do světa hospody, však stále naléhavěji vstupuje vnější svět: cenzura, zákaz pobytu, Charta 77. Příběh hledání pravdy vrcholí a oba světy se nakonec prolnou. Co bude dál?


O autorovi:

Prof. Petr Vopěnka DrSc. je světoznámý matematik a polistopadový ministr školství. Do povědomí širší veřejnosti se dostal svým monumentálním filozofickým dílem Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci. Je také držitelem ceny Vize 97 nadace Dagmar a Václava Havlových.


Počet stran: 248   Vazba: vázáno, poloplátno, speciální vyseknutý přebal   Rozměry: 160x160 mm  Rok vydání: 2013

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Vopěnka, Petr: Hádání v hospodě

  • Product Code: Hádání v hospodě / Vopěnka, Petr
  • Availability: 2
  • 279CZK

  • Ex Tax: 279CZK