Šťastný princ  Autor: Wilde Oscar

           Alegorický příběh z pera slavného spisovatele vypráví o lidské bídě, lásce a naději

                     Vydáno: 6. 10. 2014  Vydání: 1.  Formát: 116x151 mm  Vazba: Vázaná  Počet stran: 56

                         Princ, který byl za svého života zván „šťastným“, protože jej strávil za branami svého paláce v radostech a dostatku a nepoznal žal ani utrpení, byl po své smrti zvěčněn v soše, která z vysokého podstavce shlíží na veškerou bídu svého města. Jednoho dne přistane u jeho nohou malá vlaštovka na cestě do Egypta. S její pomocí princ začne pomáhat těm nejubožejším z ubohých: rozdá jim veškeré zlato a drahokamy, které zdobí jeho sochu.

Pohádky irského dandyho Oscara Wilda (1854–1900) patří dodnes k autorovým nejčtenějším dílům. Pětice příběhů, kterou otvírá dojemné vyprávění o vlaštovce a soše Šťastného prince, zdaleka není určena jen dětským čtenářům, i když právě pro své syny je prý Wilde kdysi napsal. Pod krystalicky čistým, s až dětskou naivností líčeným příběhem o upřímné lásce, bolestném utrpení a zaslepené marnivosti světa, zaznívají hlubší tóny, jejichž symbolické poselství už více než 120 let rozechvívá srdce čtenářů Pohádka Šťastný princ vychází v novém překladu Martina Žemly s podmanivými ilustracemi Jana Híska.

 

               Wildova pohádka o podivuhodném přátelství sochy Šťastného prince, shlížející z piedestalu na město, a malé vlaštovičky, která spočine u jejích nohou cestou do teplých krajin a už se od ní ­neodloučí, je jímavým příběhem o upřímné lásce, bolestném utrpení a zaslepené marnivosti světa, jehož symbolické poselství už více než 120 let rozechvívá ­srdce čtenářů. Hloubku příběhu umocňují ilustrace Jana Híska.

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Šťastný princ Autor: Wilde Oscar

  • Product Code: Šťastný princ Autor: Wilde Oscar
  • Availability: 1
  • 170CZK

  • Ex Tax: 170CZK