Co je nového ve filmové vědě. Andrea SlovákováFilm nežije pouze v kinech.

Co může o filmu prozradit filmová věda, disciplína, která jej uchopuje kriticky, historicky i teoreticky? Film se vlivem technologií i diváckých nároků neustále proměňuje a s tím se mění způsoby jeho vnímání, interpretace a zkoumání.


Pulzujícími tématy tohoto oboru jsou filmozofie, neuroestetický přístup k vnímání filmů, ale také studium cinefilie, výrobních a distribučních mechanismů či festivalů. Obor filmových studií tak je prostorem poznání, v němž se potkávají různé sociální i empirické vědy. Návštěvu kina tato hutná a krásná kniha zpestří úvahami o distribučních strategiích či o fungování vlastního vnímání.


ISBN 978-80-906751-1-7

2017,  80 stran, flexovazba, 127 x 197 mmAndrea Slováková

Dokumentaristka, kurátorka a filmová teoretička. Doktoráty získala z Filmových studií na Filozofické fakultě a Mediálních studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, studovala dokumentární tvorbu na FAMU a strategický management na Cambridge Business School. Na českých univerzitách vyučuje teorii a historii dokumentárního a experimentálního filmu. Působila ve vedení Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava a dosud zde pracuje jako dramaturgyně. Publikuje texty o filmu v různých periodicích a editorsky vedla magazín dok.revue či sborník o dokumentárním filmu DO. Řídila Nakladatelství AMU a spoluzaložila nakladatelství Nová beseda. Natočila portrét matematika Petra Vopěnky, film o mracích či esej o dohlížecích mechanizmech.Kniha vychází díky podpoře Státního fondu kinematografie


Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Co je nového ve filmové vědě. Andrea Slováková

  • Product Code: Co je nového ve filmové vědě. Andrea Slováková
  • Availability: 1
  • 243CZK
  • 100CZK

  • Ex Tax: 100CZK