Jevení a spása. Subjektivita v materiální fenomenologii Michela HenryhoJan ČernýMůže se fenomenologická filosofie zabývat otázkou spásy v křesťanském smyslu? A pokud ano, pak jakým způsobem? Jaký je smysl bytí Já a jak vymezit subjektivitu? To jsou některé z otázek, které si kladl významný představitel francouzské fenomenologie Michel Henry. Závěrečná fáze vývoje Henryho filosofie znamenala obrat ke křesťanství, spojila jevení velmi úzce s otázkou života a smrti člověka. Zároveň v maximální míře zdůraznila subjektivní moment jevení a učinila subjektivitu vlastním polem, na němž se odehrává příběh spásy člověka. 

Kniha analyzuje jak původní koncept Henryho materiální fenomenologie, tak i změny, jimiž prošla v průběhu své christianizace. V českém prostředí jde o druhou větší práci věnovanou filosofii Michela Henryho, tentokrát s důrazem na náboženský rozměr Henryho myšlení.

Jan Černý působí na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové. Zabývá se fenomenologií, politickou filosofií, českou filosofií druhé poloviny 20. století a filmem. 


ISBN 978-80-7007-599-9

255 stran, vázaná


Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Jevení a spása. Subjektivita v materiální fenomenologii Michela Henryho

  • Product Code: Jevení a spása. Subjektivita v mater. fenomenologii M. Henryho
  • Availability: 1
  • 230CZK

  • Ex Tax: 230CZK