DVACET ŠEST VĚZNIC A ÚTĚK ZE SOLOVEK

Obálka knihy: Dvacet šest věznic a útěk ze Solovek


Jurij Dmitrijevič Bezsonov

Cena 287 Kč

Běžná cena 319 Kč


Dvacet šest věznic a útěk ze Solovek

Kniha Jurije Bezsonova, carského důstojníka a aktivního účastníka první světové války, popisuje peripetie spojené s životem v porevolučním Rusku, jakož i zkušenost s opakovaným vězněním. Jsme svědky autorova dobrodružného a bezmála marného hledání důstojné existence, jeho odhodlaného boje i prožívané deziluze.


Poprvé je Bezsonov uvězněn roku 1918. Tehdy začíná období jeho putování po věznicích a táborech, střídané chvilkami vskutku dobrodružného pobytu na svobodě...


Poté co v průběhu několika málo let prošel úctyhodnou řádkou sovětských věznic, byl odeslán na sever do Kemského rozřazovacího střediska, kde čekal na další cestu přes moře, vedoucí do nedalekého a věhlasného Soloveckého tábora zvláštního určení. Odtud se mu se čtyřmi dalšími spoluvězni podařilo v roce 1925 uprchnout. Na útěku k finské hranici si vedl krátké deníkové zápisy, na jejichž základě líčí pětatřicetidenní bloudění skrze severní lesy a bažiny, střety s vojenskými hlídkami i obtíže spojené se získáváním potravy.


Jedná se o nevšední příběh člověka, jemuž vlastní světonázor, mravní hodnoty a zásadovost nedovolují kompromis s novým, rodícím se zrůdným režimem. A nejen to, kniha je skvělým dobovým svědectvím, čtivým a hlavně autentickým prožitkem událostí konce desátých a první poloviny dvacátých let v Rusku.


Přeložil: Michal Siažik


Bližší informace

O autorovi

Počet stran 288

Typ Vázaná

Rok vydání 2022

ISBN 978-80-7465-503-6

Rozměry 140 x 205 mm

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

DVACET ŠEST VĚZNIC A ÚTĚK ZE SOLOVEK

  • Product Code: DVACET ŠEST VĚZNIC A ÚTĚK ZE SOLOVEK
  • Availability: 1
  • 320CZK

  • Ex Tax: 320CZK