JAN HUS  Eva Kantůrková

JAN HUS

běžná cena 380 Kč


Úchvatný pohled na život Jana Husa

Edice: Literární texty

Počet stran: 470

Rok vydání: 2008

Vazba: tvrdá s přebalem

Rozměry: formát A5

ISBN: 978-80-86995-09-0

EAN: 9788086995090


Autorka odvedla úctyhodnou práci nad historickým materiálem i nemalé myšlenkové úsilí. Její kniha dává živý, ucelený i detailní obraz Husova života a doby. Filosoficky kultivovaným způsobem jsou zde postižena témata, jež představovala dynamizující jádro dobových sporů, zejména střet realismu s nominalismem, jenž tvořil pozadí názorových bojů 13. a 14. století.

Dobře jsou vyloženy hlavní body učení Husova inspirátora Johna Wicleffa i samotná podstata Husovy nauky. Originálně a poutavě, třebaže do značné míry intuitivně, jsou vykresleny charaktery spoluhráčů i protihráčů v Husově příběhu, zejména postava arcibiskupa Zbyňka Hazmburka, krále Václava IV. a Husova někdejšího druha, posléze úhlavního nepřítele Štěpána Pálče.

Jedná se o třetí vydání této knihy, která na rozdíl od ostatních vydání obsahuje v příloze autentickou diskusi, která po napsání knihy v roce 1988 proběhla mezi signatáři Charty 77 na téma "Je Hus ještě aktuální?" Této diskuse se zúčastnili M. Šimečka, M. Rejchrt, J. Zvěřina, Jan Šimsa a další.

Na obálce knihy je použita reprodukce obrazu Alfonse Muchy Hus v Betlémské kapli.

Kniha obsahuje 8 stránek ilustrací.

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

JAN HUS Eva Kantůrková

  • Product Code: JAN HUS Eva Kantůrková
  • Availability: 3
  • 380CZK

  • Ex Tax: 380CZK