Johannes Kepler: Dioptrika

Johannes Kepler:

Nic mi nebraní složit touto knížkou geometricky chvalozpěv na výjimečný přístroj, a nic nezabrání tedy ani tobě, ctěný čtenáři, přítomnému z vědychtivosti a ne jen z prosté zvědavosti, zúčastnit se toho, co tu teď uvedu. Touto činností si jak vytříbíš ducha, tak i, po seznámení se se spory filozofickými, odejdeš poučenější a dojdeš k mechanice i k objevování věcí prospěšných i příjemných lépe připraven a konečně též opatrnější a líp chráněn proti spoustě způsobů, jak uvést v omyl prostý lid.

Jiří Bajer:

Krátce po 400. výročí objevu dalekohledu se do rukou českého čtenáře dostává první komentovaný překlad tohoto pro optiku a pro dějiny dalekohledu tak významného Keplerova spisu. Překlad Dioptriky je opatřen rozsáhlým zasvěceným úvodem a více než 250 poznámkami a vysvětlivkami. Součástí překladu je i kompletní faksimile původního augsburského vydání Dioptriky z roku 1611. Kniha je dále doplněna pěti dobovými dopisy psanými Keplerem a třemi dopisy adresovanými Keplerovi jeho významnými současníky, což dále umožňuje čtenáři blíže se seznámit s Keplerem jako člověkem, s jeho myšlekami a starostmi a v neposlední řadě i se způsobem dobové vědecké komunikace.

 Tato mimořádná  kniha je vytvořena  s nebývalou pečlivostí, porozuměním a především s láskou ke Keplerovi a dalekohledům.


Počet stran: 303
Rozměry: 24.1 x 17.5 x 2.5 cm

 

 

 

 

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Johannes Kepler: Dioptrice

  • Product Code: Johannes Kepler: Dioptrika
  • Availability: 1
  • 360CZK

  • Ex Tax: 360CZK

Related Products

Prubíř  Galileo GalileiPrubíř  Galileo Galilei

Prubíř Galileo GalileiPrubíř Galileo Galilei

Prubíř  Galileo GalileiKniha  vázaná  1. vydání, 2020AnotaceV knize Prubíř (1623) ved..

445CZK 450CZK Ex Tax: 445CZK