Barry Cipra   Chibičky

- a jak je najít dřív než učitel. Praktická příručka pro studenty matematiky

            Překlad Luboš Pick, brož. s klopami, 78 stran, 99 Kč, , poprvé vyšlo 23.09.2002.

            Praktická příručka pro studenty i učitele matematiky, která humornou formou a na konkrétních příkladech radí, jak metodou odhadu přijít na nejčastější chyby ve výpočtech. Metody a postupy jsou určeny pro úlohy z diferenciálního a integrálního počtu na úrovni posledního ročníku středních škol a prvních dvou ročníků všech vysokých škol, kde se přednáší matematika. "Ať už se kalkulus učíte vy sami, vyučujete ho jiné nebo ho používáte při své každodenní práci - tato knížečka pro vás bude čirým potěšením. Také zde najdete mnoho užitečných rad jak zjistit, kde jste při výpočtu udělali chybu. ... Kéž by něco podobného existovalo za mých studentských let!" Nezbytná příručka pro každého, kdo nechce při studiu či užívání matematické analýzy předčasně zešedivět.

 

O autorovi:

Cipra Barry

Barry Cipra, podle vlastních slov "matematik a spisovatel z Northfieldu v Minnesotě", je respektovaným členem Americké matematické společnosti, pod jejíž hlavičkou již léta vydává každoroční přehledy pokroků v matematice What's Happening in the Mathematical Sciences, dále stálým přispěvatelem časopisů Science a SIAM News a autorem řady článků a publikací.

Narodil se roku 1952, po studiu matematiky (PhD) vyučoval M.I.T., Ohio State University a St. Olaf College. V současnosti se zabývá samostatnou autorskou činností.

 

 

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Barry Cipra Chibičky

  • Product Code: Barry Cipra Chibičky
  • Availability: 1
  • 100CZK

  • Ex Tax: 100CZK